تبلیغات
دوستدارن آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی - برگزاری مراسم سالگرد در مسجد اعظم
برگزاری مراسم سالگرد در مسجد اعظم

مراسم سالگرد ارتحال حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ علی صافی گلپایگانی، قدس سره الشریف، سه شنبه شب 30/9/89 در مسجد اعظم قم برگزار شد.
این مراسم از طرف برادر بزرگوار ایشان حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی و بیت آن مرجع فقید برگزار شد.
در این مراسم مراجع معظم تقلید حضرات آیات عظام و علمای اعلام، وحید خراسانی، مکارم شیرازی، شبیری زنجانی، نوری همدانی، سبحانی، جوادی آملی، هاشمی شاهرودی، علوی و محقق داماد؛ اعضای دفتر و بیت مقام معظم رهبری در قم، آیت الله زادگان آیت الله گلپایگان، نمایندگان آیت الله العظمی سیستانی و بیوت مراجع بزرگ درگذشته آیات عظام بروجردی، فاضل لنکرانی، تبریزی، بهجت و روحانی، اساتید بزرگ حوزه علمیه، اعضای شورای عالی مدیریت حوزه، اعضای جامعه مدرسین، آیت الله مقتدایی رئیس حوزه علمیه قم، تولیت آستانه مقدسه، استاندار قم، مدیران و مسئولین ادارات استان قم، مردم متدین استان قم و جمعیت زیادی از شهرستان‌های گلپایگان، خوانسار، تهران، اراک و خمین شرکت داشتند.

مراسم سالگرد آیت الله صافی در مسجد اعظمدر این مراسم حجة‌الاسلام و المسلمین صالحی خوانساری با اشاره به ابعاد مختلف شخصیت علمی و دینی آن مرجع فقید مطالبی را ایراد کرد.
ایشان با توجه به دوران سراسر پربرکت آن فقیه بزرگ گفت: مهمترین ویژگی آن مرحوم احیای امر دین، تبلیغ شرع مقدس اسلام و امر به معروف و نهی از منکر و تفقه در علوم و معارف اهل بیت علیهم السلام بود و با تألیفات بسیار زیادی در فقه و اصول که به بیش از چهل جلد می‌رسد، به بهترین وجه ممکن اسنباط احکام و اجتهاد نمودند.
وی با برشمردن بعضی از ویژگی‌های آن مرحوم افزود: آن فقیه بزرگ در عین حال مجاهدی بود که در دوران طاغوت به خاطر صراحت لهجه و امر به معروف و نهی از منکر مدتهای زیادی به حبس و تبعید محکوم شدند و و در سالهای پایانی عمر پربرکت خود در گلپایگان به ارشاد مردم و تبیین احکام و تفقه در دین مشغول بودند.
گفتنی است که پنج‌شنبه هفدهم محرم الحرام 1432 نیز مراسم سالگرد آن مرحوم در شهرستان گلپایگان و در کنار مرقد ایشان برگزار می‌گردد.

آیت الله وحید در مراسم سالگرد

آیت الله لطف الله صافی در مراسم سالگرد

آیات علوی گرگانی،مقتدایی،نوری،صافی