تبلیغات
دوستدارن آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی - مراسم سالگرد ارتحال در جوار مزار معظم له
مراسم سالگرد ارتحال در جوار مزار معظم له

     

مراسم اولین سالگرد ارتحال مرجع عظیم الشأن مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی (قدس سره) عصر پنجشنبه دوم دیماه برگزار شد و در این مراسم اخوی بزرگوارشان حضرت آیت الله العظمی حاج آقا لطف الله صافی ،حجت الاسلام محمدی گلپایگانی ریاست دفتر مقام رهبری، آیت الله حاج مهدی ابن الرضا،آیت الله افتخاری،و جمعی از مدرسان و طلاب حوزه های علمیه و اقشار مختلف مردم گلپایگان و شهرهای خمین و خوانسار و اراک و قم و اصفهان حضور داشتند.

      یكی از استادان حوزه علمیه قم در این مراسم با اشاره به ویژگی های بارز مقام آیت الله شیخ علی صافی گلپایگانی گفت: آن عالم ربانی یكی از استوانه های مستحكم و قوی علمی و فقهی حوزه های علمیه و جهان اسلام بود.
حجت الاسلام والمسلمین'حسینی بوشهری'افزود:مرحوم آیت الله العظمی صافی ازمراجعی بود كه علاوه بر كرسی درس خود به منبر هم می رفت و به تبلیغ دین، امر به معروف و ذكر اهل بیت (ع) اهتمام كامل داشت.
این استاد حوزه علمیه اظهار داشت: این مرجع تقلید در زمان حضرت امام خمینی(ره ) و مقام معظم رهبری در متن مسائل سیاسی و اجتماعی بود و مسائل كشور را رصد و معضلات را دلسوزانه گوشزد می كرد.
حسینی بوشهری افزود:آیت الله العظمی صافی،انقلاب اسلامی رانعمت بزرگ كشور می دانست و در زمان ستمشاهی مقابل آن رژیم ایستاد و به زندان و تبعید محكوم شد اما از صراحت لهجه و امربه معروف و نهی از منكر دست برنداشت.
وی با اشاره به اینكه زهد،ساده زیستی،درمیان مردم بودن وصراحت لهجه درامر به معروف از ویژگی های این عالم فرزانه بود،افزود:آیت الله العظمی صافی از اصحاب خاص و شاگردان مبرز مرجع بزرگ آیت الله العظمی بروجردی بود.
وی گفت: این مرجع بزرگ تقلید دلباخته حضرت بقیه الله الاعظم بود و به امام حسین (ع) و ائمه اطهار (ع) عشق می ورزید.

   

مقبره مطهر   

مراسم سالگرد در مسجد قاضی زاهد

مراسم سالگرد آیت الله صافی در گلپایگان