تبلیغات
دوستدارن آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی - حال مؤمن در 28 صفر + سروده مرحوم آقا در لندن
حال مؤمن در 28 صفر + سروده مرحوم آقا در لندن

        باید در روز وفات رسول اکرم (صل الله علیه و آله وسلم)بگونه ای اندوهگین بوده و عزاداری نماید که شایسته اتفاق بزرگ این روز و ناگواریهائی که بعد از رحلت پیامبرصل الله علیه و اله رخ داده است،باشد. و او را با زیارتهایی که وارد شده یا با زیارتی که خود با یاری خـداوند می سازد ،او را زیارت نماید .بهتر است در زیارتنامه ای که خود می سازد این سخن آن حضرت را نیز بیاوردکه:«زندگی و مرگ او هر دو برای پیروان او نیکوست».و خجالت خود را از خبرهای بدی که از گناهان او به آن حضرت می رسد، اظهار نماید. سپس به مهمترین مصیبتهایی که بر دختر عزیز و پاره جگر و بر خود او ،جانشین،خانواده، فرزندان و دودمانش وارد آمده ،اشاره نماید و بگوید:

ای رسول خدا چه حالی به تو دست می داد اگر می دیدی سرور تمام زنان جهان را که گریه کرده، تو را خوانده وا ابتاه می گفت و یاری می خواست و برای اسلام و برای خود که به عزای پسرش نشسته حیران و سرگردان بود، یاری می طلبید. چه حالی پیدا می کردی اگر او را بین در و دیوار می دید. چه حالی پیدا می کردی اگر در حالی که پهلویش سیاه و دنده اش شکسته بود او را می دیدی . چه حالی پیدا می کردی اگر می شنیدی که می گفت:«جان من در زندان آه اندوهبار من است. کاش با آه ها جانم بیرون می امد! بعد از تو خیری در زندگی نیست و گریه ام فقط از ترس این است که زندگیم طولانی شود!» وای از داغ تو،پدرم! وای از مرگ پسر محبوب تو، ابی الحسن مورد اعتماد و پدر نوه هایت حسن و حسین. ای بهترین مردمان! اکنون او را در اسارت می کِشند؛ همانگونه که شتر را می کِشند. و چه حالی پیدا می کردی ، اگر می شنیدی که ناله می کرد،از اندوه و مصیبتهای خود شکایت می نمود، تو را صدا می زد و یاری می طلبید . و معتقدم کهشکایت دخترت را می شنیدی و می دیدی که چه رفتاری با نزدیکان و دودمان تو می شود و می توانم تصور کنم چه حالی از دیدن و شنیدنآن به تو دست می داد .خداوند بخاطر این مصیبتهای بزرگ و وقایع دردناک،بهترین پاداشی را که خداوند به پیامبری بخاطر امتش می دهد به تو عنایت فرماید. وچگونه خداوند چنین پاداشی به تو ندهد که اگر صبر تو در راه خدا و به کمک او نبود و امتت را بخاطر این ظلمها نفرین می نمودی، تمام جهانیان از این جرائم نابود می شدند.

             آنگاه امام ابی محمد حسن مجتبی (علیه السّلام) را زیارت نماید که شهادت او نیزی در همین روز است. و مظلومیت او که دل را پاره پاره می کند و اندوهها را بر می انگیزد ،بیاد آورد. بر او درود فرستاده و کشنده او معاویه پسر ابی سفیان -لعنت خدا بر او- را لعنت نماید.

منبع المراقبات.

فروغ و روشنی از این جهان رفت

ز دنیا خاتم پیغمبران رفت

جهان چون جسم بی روح است بی او

ز جسم عالم ایجاد جان رفت

امان بود از رای خلق عالم

چو او رفت از جهان امن و امان رفت

غرض از خلقت ارض و سما شد

فزون قدر وی از وهم و گمان رفت

رسید اندر مقام قاب قوسین

به قرب خالق کون و مکان رفت

ندانم من چه حال و چه مقالی

میان میهمان و میزبان رفت

چگویم من کجا بود و کجا رفت

که او بالاتر از شرح و بیان رفت

بشر را گرد یک پرچم درآورد

یکی گشتند و تبعیض از میان رفت

مساوات و اخوت گشت حاکم

خصومت از میان این و آن رفت

جهان را زنده کرد و هست زنده

اگر چه صورتاً زین خاکدان رفت

نهان شد زیر خاک و بعد مرگش

جفا بر آل او فاش و عیان رفت

سفارش های پیغمبر که فرمود

ز یاد آن تبهکاران چسان رفت

نگشته آب غسل حضرتش خشک

که آه فاطمه بر آسمان رفت

خلافت غصب و پهلوی شکسته

به نزد باب زهرای جوان رفت

امام مجتبی کردند مسموم

دلی پر درد و غم سوی جنان رفت

ز جمعی دوستان در شهر لندن

به سوگش تا سما آه و فغان رفت

ولاء آل طاها جو که با آن

توان اندر بهشت جاودان رفت

علی صافی گلپایگانی

به صدق دل سوی آن آستان رفت

تاریخ:27صفر 1404لندن

یاامام حسن علیه السلام